Tych rzeczy o Cyberpunk 2077 2.0 nie wiedziałeś. Sprawdź, przed premierą aktualizacji

Premiera aktualizacji 2.0 do Cyberpunk 2077 nastąpi już 21 września 2023 r. Wprowadzi ona do podstawowej gry mnóstwo zmian i ulepszeń. Z całą pewnością nie wiedziałeś jednak o wszystkich.

Cyberpunk 2077 nigdy nie był lepszy. Aktualizacja 2.0 to game changer

Ponoć prawdziwych mężczyzn poznaje się po tym jak kończą, a nie jak zaczynają. Studio CD Projekt RED chyba wzięło sobie to do serca bowiem nadchodzący dodatek do Cyberpunk 2077 – Phantom Liberty, i aktualizacja 2.0 to prawdopodobnie najlepsze możliwe zakończenie przygody V w Night City.

O ile za DLC trzeba będzie zapłacić, to już aktualizację 2.0 wszyscy gracze otrzymają za darmo (no prawie wszyscy). Patch 2.0 do Cyberpunk 2077 wprowadzi mnóstwo zmian, w tym możliwość walki w pojazdach czy całkowicie przemodelowany system rozwoju postaci. Jeśli jesteście ciekawi, co dokładnie wprowadza Cyberpunk 2077 2.0, to zajrzycie do naszego artykułu poświęconego aktualizacji.

Dzisiaj skupimy się na dodatkowych funkcjach patcha 2.0, o których mogliście nie mieć pojęcia. Co więcej, z całą pewnością sprawią one, że jeszcze chętniej powrócicie do Night City.

Reset punków atrybutów postaci

Chciałoby się powiedzieć — wreszcie! Wraz z debiutem aktualizacji będzie można zresetować wszystkie punkty atrybutów i rozdać je na nowo. Jeśli zatem planujecie powrócić do gry w momencie, w którym ją przerwaliście, to CD Projekt RED pozwoli wam w zasadzie na nowo zaplanować swoją postać. Niestety, jest też zła wiadomość. Zresetować punkty atrybutów możecie tylko raz na danej postaci.

Reset punktów atutów jest darmowy

Kolejna zmiana w aktualizacji 2.0, która powiązana jest z rozwojem postaci. Nie ma w tym jednak nic dziwnego to element, który przebudowano niemal całkowicie. Wraz z debiutem Cyberpunk 2077 2.0 możliwe będzie bezproblemowe i co ważniejsze darmowe resetowanie atutów. Wcześniej wiązało się to z ogromnymi kosztami, ale widać wyraźnie, że CD Projekt RED chce, abyśmy mogli dowolnie eksperymentować z nowymi zdolnościami i umiejętnościami.

10 dodatkowych poziomów to więcej mocy

Maksymalny poziom postaci w Cyberpunk 2077 to 50. W aktualizacji 2.0 i Phantom Liberty jednak się to zmieni i będziemy mogli zdobyć 10 kolejnych poziomów, a co za tym idzie jeszcze więcej punktów atrybutów i atutów. Teraz będziecie mogli stworzyć jeszcze bardziej szalone buildy postaci.

Screenshot z gry Cyberpunk 2077

Zmiana wyglądu postaci nigdy nie była łatwiejsza

Choć w Cyberpunk 2077 stosunkowo rzadko możemy przyjrzeć się naszej postaci, to nie przeszkadza to graczom w tworzeniu licznych stylizacji swojego V. Wraz z aktualizacją 2.0 będzie to prostsze niż kiedykolwiek przedtem. Przede wszystkim u Ripperdocków można będzie teraz zmienić i dostosować niemal całą postać. Co w połączeniu z garderobą i systemem transmogryfikacji powinno pozwolić nam na stworzenie wymarzonego V. Warto też dodać, że wszystkie ubrania przestaną być traktowane jako pancerz i śmiało będziemy mogli je wyrzucić/przerobić na surowce. Ich wygląd i tak zostanie zapisany automatycznie w naszej garderobie.

Aktualizacja 2.0 do Cyberpunk 2077 zadebiutuje już 21 września. Niespełna tydzień później – 26 września, odbędzie się premiera Phantom Liberty — pierwszego i ostatniego DLC do gry CD Projekt RED.