Apple drukuje Apple Watch series 9 i to dosłownie!

Najnowsze branżowe doniesienia sugerują, że amerykańska marka użyje technologii druku 3D, do produkcji poszczególnych elementów konstrukcji swojego tegorocznego smartwatcha. Początkowe przecieki, autorstwa uznanego analityka Ming-Chi Kuo, zakładały, że modelem wykorzystującym omawianą technologię będzie Apple Watch Ultra.

Mark Gurman, z serwisu Bloomberg, twierdzi jednak, że to Apple Watch Series 9 będzie urządzeniem, wyposażonym w elementy wytworzone techniką druku 3D. W obu przypadkach mamy jednak do czynienia z informacjami pochodzącymi z wiarygodnych źródeł, które jasno wskazują na zmiany w łańcuchu produkcji sprzętu amerykańskiej marki.

Apple Watch Series 9 będzie więc do pewnego stopnia eksperymentalnym modelem, którego ewentualny sukces może przyspieszyć wykorzystanie druku 3D przy projektowaniu innych urządzeń przez Apple. Warto jednak zauważyć, że słowo “sukces” odnosi się w tym przypadku nie do ilości sprzedanych egzemplarzy smartwatcha, a raczej oszczędności, które firma jest w stanie wygenerować w ten sposób.

Kiedy Apple Watch Series 9 zadebiutuje na rynku?

apple watch 9

Apple Watch Series 9 zostanie zaprezentowany 12 września, wraz z pokazem nowego iPhone’a 15 oraz (najprawdopodobniej) Apple Watcha Ultra 2. Jesienną konferencję amerykańskiej marki będzie można oglądać za darmo na kilka różnych sposób. Transmisja eventu odbędzie się, między innymi, na oficjalnej stronie Apple oraz na kanale firmy w serwisie YouTube.

  • Kanał Apple na YouTube Link
  • Oficjalna strona producenta | Link

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00 czasu polskiego. Istnieje również duża szansa na to, że tego samego dnia zobaczymy pokaz nowej wersji systemu iOS, oznaczonej numerem 17.